Jdi na obsah Jdi na menu

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lucka - Nastavení fotoaparátu

5. 4. 2012 17:18

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně nastavení fotoaparátu. Doma jsem našla zrcadlovku - Praktica BX20 a zkoušela jsem s ní fotit. Jelikož jsem ale zvyklá na digitální fotoaparát (Olympus Pen) tak mám trochu problém s tím jak poznat jakou mám nastavit expozici a podob.
Zkrátka tam není displej na kterém by byl vidět histogram - nebo alespoň není v té podobě ve které ho znám - a já nevím podle čeho bych se tedy asi tak měla orientovat.
Budu ráda za jakoukoli radu.

Robert - Re: Nastavení fotoaparátu BX20

7. 3. 2016 18:58

návod zde:
http://www.milansykora.net/navody.html

Michaela - Hrachovcová

15. 2. 2015 19:49

Dobrý den, do brožurky s názvem Obdivuhodná tajemství ze světa zvířat (autor Reinhard Junker) bychom rádi použili Vaši fotografii vodoměrky. Je možné dostat od Vás svolení k použití? Za jakých podmínek?
Děkuji za pokud možno rychlou reakci.
Michaela Hrachovcová, www.adventorion.cz
ivohra@seznam.cz

Dana Michalcová - Botanická fotogalerie - dotaz na možnost vystavení Vašich fotografií

23. 2. 2014 0:01

Vážený pane Bicane,
jmenuji se Dana Michalcová a spravuji botanické webové stránky "Botanická fotogalerie" (www.botanickafotogalerie.cz).
Hlavním cílem těchto stránek je vytvořit klíč k určování planých rostlin České republiky.

Ráda bych ale galerii oživila také uměleckými fotografiemi rostlin (nemusí být určené do druhu). Na Photoserveru.eu jsem našla Vaše pěkné fotografie, které by Botanickou fotogalerii mohly nejen zpestřit, ale současně by mohly být případným zájemců za malou provizi nabídnuty k prodeji (respektive jejich zpracování na papír, plátno atd.; viz http://www.botanickafotogalerie.cz/fotoobrazy.php?lng=cz).

Potěšilo by mne, kdybych mohla některé z Vašich fotografií na stránkách Botanické fotogalerie vystavit.

Pokud byste souhlasil, vybrala bych je sama a stáhla je přímo z Photoserveru.eu, případně Vašich stránek. Přidala bych je na web Botanické fotogalerie s Vaším copyrightem a současně bych Vás přidala do seznamu autorů (http://www.botanickafotogalerie.cz/kontakt.php?lng=cz)

Těším se na Vaši odpověď i na případnou spolupráci.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Dana Michalcová (danmich@email.cz)

Vendula Uhlířová - prodej - Zenit TTL

23. 10. 2013 10:09

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám doma z dědictví starší fotoaparát Zenit TTL a ráda bych ho prodala, jelikož se ale v této oblasti nepohybuji, jaká může být odhadovaná cena?
Děkuji za odpověď

Tomáš Vopat - Chyby v určení odonat

18. 8. 2013 17:24

Ahoj,
všumnul jsem si v prohlížení tvých fotografií, konkrétně v albu Makro Fauna v albu vážek máš několik chyb v určení druhů. Pokud nevíš nebo druhy neznáš bylo by asi lepší nechat druh bez určení. Takhle mateš spoustu lidí a podáváš jim mylné informace

Karel - Zenit

14. 6. 2013 22:41

Névýte kde bysem mohl k Zenýtu 12 xp dokoupít potřébnou výbávu za rozůmnou cenu mám zákládní výbavu a potřébuji jí rozšířít.

Viktor - Zenit 3

19. 2. 2013 23:42

Zdravim. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví jak přesně se dává film do zenitu 3 (ne M). Na internetu sem našel plno návodů, ale na typy kde se kryt fotoaparátu otevíral ze strany. Já ho tam musím dát ze spodu. Zkoušel jsem to asi 2 hodiny a nepřišel jsem na to.

Jarda Beroušek - Pozdrav

10. 10. 2012 18:50

Ahoj Aleši,
při procházení Photoservery jsem narazil na odkazy na tvé stránky. Jsou fajn, přehledné a snímky hodně zdařilé. Moc se mi líbí. Sám jsem fotograf a výtvarník samouk, shodou okolností jsem se poměrně nedávno přestěhoval do Plzně. Řekl bych, že bydlíme kousek od sebe. Pokud by jsi měl někdy chuť vyrazit fotit krajinu v okolí, nebo chystal výpravu kousek dál...stačí dát vědět. Ať už sám, nebo i s přítelkyní (zasvěcuju jí do tajů fotografování ;-)) se rád připojím. Rovněž si nově zkouším vybudovat vlastní web, zde je odkaz: http://www.jberousek.estranky.cz/
Přeji dobré světlo a spoustu krásných snímků.
Jarda

Peccca - Zenit

17. 9. 2012 20:04

Ahoj
mámtaké menší zbírku fotoaparátů a nedávno jsem obdržel ZENIT 12xp.
Bohužel mu schází baterie pro ttl měření a nemám vůbec potuchy jaká a kde ji mám sehnat.Můžeš poradit?
Díky....

Aleš Bican - Re: Zenit

17. 9. 2012 20:10

Ahoj je tam knoflíková baterie V12GA ja ji třeba koupil v hodinářství. Je to běžná baterka někde v elektru ji budou mít.

peccca - Re: Re: Zenit

23. 9. 2012 14:23

Díky...

peccca - Re: Re: Zenit

23. 9. 2012 14:33

Ještě jednou baterie do zenitu.Ten otvor pro baterii je dost hluboký,přijde tam jedna nebo dvě baterii na sobě.Kolega mi psal že tam měl dvě V386.

Aleš Bican - Re: Re: Re: Zenit

23. 9. 2012 14:41

Nevím je možné že je více verzí těl. Já osobně tam mam pouze jednu a funguje. Dvě by se mě tam nevešli...

Ivana Švecová - Použití Vašich fotek

7. 9. 2012 7:45

Zdravím Vás, už jsme si jednou psali, ale pořád jsem se nedostala k tomu sednout si a v hromadách Vašich pěkných fotek vybrat ty, co potřebujeme. Omlouvám se tedy za zpoždění v mé komunikaci. Vzala bych jich hromadu, ale teď mám problém, že mě tlačí čas a potřebuju jich aspoň 6 až 8. Výhledově bych měla ale zájem tak celkem o 50 ks.
Chci se proto zeptat, jak to teď co nejdřív a nejrychleji udělat, fotky bych potřebovala skoro obratem a určitě Vám za ně obratem bez smlouvy nestihnu zaplatit :-(
Domlouvali jsme se na 50,- za foto. Platí to ještě?
A s Vaším dovolení, pokud mi budete věřit, že bych těchto šest fotek použila již teď a zaplatila v balíku, co bude hned následovat se smlouvou. Vzhledem k tomu, že jsme a. s., musíme na to všechno mít dokumenty :-)
A pak se chci ještě zeptat, máte ještě nějaké jiné fotky nebo jen ty, co máte na webu? Mě jde především o fotky detailů - zejména těch,kde se objevují kapky a tak.

Moc děkuju za Váš čas a ochotu a zůstávám s pozdravem
Ivana Švecová
vedoucí kanceláře generálního ředitele
VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a. s.
web www.vodarenska. cz (k ověření údajů)
svecova@vasgr.cz

J.Dolák - Ahoj Aleši

1. 9. 2012 21:07

Procházel jsem internet a narazil na tvé stránky. Potěšilo mě, že mě máš mšzi svými oblíbenci..Díky moc..

Stránky máš moc pěkné, jednoduché, přehledné, dobře se v nich orientuje...No a samozřejmě fotky..:)) MOc pěkné!!

Míša - rada

21. 2. 2012 13:44

Ahoj Aleši, jmenuju se Míša. Potřebovala bych poradit. Chci fotit klasickou zrcadlovkou na film, koupila jsem si téměř zadarmo Zenit 3M, plně funkční. Jelikož zatím nemám žádné zkušenosti a extrémně moc peněz, rozhodla jsem se začít s tímhle:) Jinak chápu, že doba těhle foťáků je někde daleko pryč. NEvíš je někdě k dispozici ke stažení návod jak fotit s klasickou zrcadlovkou nebo nemáš ho třeba k tomu Zenitu, se kterým jsi kdysi fotil? Můj sen je černobílá fotografie (původní, žádný úpravy) a vyvolat si sama, věci k vyvolávání mám po tátovi.díky moc za jakoukoliv radu!

Aleš Bican - AB foto - Re: rada

8. 3. 2012 16:45

Ahoj Míšo... český manuál mám doma :) ale na netu jsem ho nenašel

Jedině v En a pomocí googlu překladače to dát dohromady...

http://www.commiecameras.com/sov/35mmsinglelensreflexcameras/cameras/zenit/manuals.htm

Bárt - Re: rada

26. 5. 2012 1:19

Ahoj Míšo.
Smím se optati, zdali už jsi sehnala český návod k Zenitu? V pozůstalosti po tátovi jsem totiž objevil dva foťáky, zachránil jsem je před vyhozením... Jeden Zenit 3M a Smenu, kterou jsem kdysi dostal jako svůj první foťák. Pikantní na tom je, že jsou v nich ještě cca 20let staré nedofocené filmy. Trochu z nostalgie a úcty bych se asi (příležitostně) vrátil ke kinofilmu. Jen na tom Zenitu je nějak moc hejblátek...

Kristýna - Re: Re: rada

7. 8. 2012 17:33

Ahoj,
tady jsem našla návod, pokud ještě sháníte:

https://skydrive.live.com/?cid=2796bbba535705a2&id=2796BBBA535705A2!683